W trosce o Twoją wygodę używamy cookies. Dlaczego cookies są dobre?

Jak dbamy i rozwijamy Twoje dziecko?

Dobro dziecka stanowi nadrzędny cel w funkcjonowaniu przedszkola.

Celem Fiku Miku jest stworzenie dzieciom miejsca, które zapewni możliwość nauki poprzez zabawę w warunkach bezpiecznych, przyjaznych, w atmosferze zaufania, uwzględniając ich możliwości i potrzeby rozwojowe.

 Główne założenia:ptak

 kwiatNajlepsza opieka i wspaniała zabawa

Posiadamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną, która zapewni Twojemu dziecku troskliwą opiekę. Nasi nauczyciele to najlepsi profesjonaliści, którzy dbają o indywidualny rozwój każdego wychowanków.

kwiat3Czas spędzony w Fiku Miku to nie tylko zdobywanie wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim doskonała zabawa.

Wychodzimy z założenia, że dziecko najlepiej uczy się poprzez zabawę, dlatego praktycznie wszystkie metody nauczania opierają się  na zabawach, odpowiednio dostosowanych do wieku i możliwości Twojego dziecka.

kwiat9Efektywne metody nauczania:

W codziennych zajęciach stosujemy innowacyjne metody nauczania, które wspierają zrównoważony rozwój dzieci. Pozwalają one zwiększyć efektywność nauki oraz sprawią, ze zajęcia będą dużo atrakcyjniejsze dla dzieci.

Metody stosowane przez naszych wychowawców to m.in. Carla Orffa, ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne oraz „Dziecięcej matematyki” Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

kwiat14Codzienny angielski:

W nauce języka angielskiego stawiamy na systematyczność i naturalne jego przyswajanie, dlatego też zabawy z językiem angielskim są w Fiku Miku codziennością we wszystkich grupach wiekowych. Dzięki stałemu kontaktowi z językiem obcym, Twoje dziecko w sposób naturalny przyswoi mnóstwo nowych słówek, piosenek i zabaw.

 •  kwiat2Innowacyjne technologie:

Tablica interaktywna współpracuje z komputerem i projektorem multimedialnym. Działa jak duży ekran dotykowy. Może być obsługiwany za pomocą wskaźnika lub specjalnego pisaka. Umożliwia wyświetlanie dowolnej zawartości komputera. Jednak najważniejszą jej cechą jest pełna interakcja z dzieckiem. Na każdym wyświetlonym na tablicy obrazie dziecko może pisać, notować, zaznaczać, podkreślać. Tablicę można wykorzystać do nauki poprzez dotyk i zabawę. 

Ale spokojnie, też nie jesteśmy zwolennikami przesadnego oglądania bajek i grania w gry komputerowe. Nowoczesne technologie w Fiku Miku wprowadzone są z umiarem i służą głównie urozmaiceniu codziennego programu edukacyjnego.

kwiat7Zdrowa Kuchnia

Pamiętamy, że oprócz rozwoju intelektualnego równie ważny jest zdrowy tryb życia. W Fiku Miku prowadzimy własną, zdrową kuchnię. Twoje dziecko otrzyma codziennie posiłki, które tworzyć będą zbilansowaną, pełnowartościową dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb Twojej pociechy.

Nasze dania powstają ze świeżych i zróżnicowanych produktów, są bogate w warzywa i owoce.

motyl4

 Oprócz realizacji podsawy programowej w przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe, które rozpisanę są poniżej. ( Klikając na nazwę zajęć, możesz przeczytać o nich więcej).

 

Zajęcia dodatkowe:

 • język angielski

  kwiat9Warto zaznaczyć, że dzieci w wieku przedszkolnym doskonale przyswajają nową wiedzę, zaspakajając naturalną potrzebę poznawania świata. Ich słuch jest bardzo wrażliwy przez co wychwytują i przyswajają innowacje dźwiękowe, a narządy mowy są wyćwiczone na tyle, aby odpowiednio wyartykułować poszczególne głoski nowego języka. My stawiamy na język angielski, który pozwoli młodemu człowiekowi na komunikowanie się  z ludźmi niemal na całym świecie. Najlepszą formą nauki języka dla najmłodszych jest zabawa, wtedy dzieje się to bezwiednie, co podsumować można stwierdzeniem “One myślą, że się bawią, my wiemy, że się uczą”. Nadrzędnym celem zajęć jest wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego oraz zarażenie ich pięknem nowego języka i kulturą państw anglojęzycznych. Podczas zajęć wykorzystane są najróżniejsze metody  i techniki nauczania dzieci. Nauczyciel korzysta z interesujących dzieci rekwizytów, maskotek- pacynek, na które reagują bardzo entuzjastycznie. Maskotki pomagają również w utrzymaniu prawidłowej i sympatycznej atmosfery zajęć. Program poszerzany jest poprzez czytanie i oglądanie książeczek, flashcards, manipulowanie klockami, maskami, uzupełnianiem kolorowanek itp. Wszystkie te pomoce umożliwiają wprowadzenie i utrwalenie słownictwa z wielu działów tematycznych i na różnych poziomach zaawansowania.

   

  Zajęcia bezpłatne organizowane codziennie we wszystkich grupach wiekowych.

 • gimnastyka korekcyjna

  kwiatJednym z podstawowych elementów wpływających na zdrowy i harmonijny rozwój dziecka jest prawidłowa postawa ciała oraz nabywanie nawyku prawidłowej postawy. Celem zajęć z gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami korektywy jest przede wszystkim poprawa sprawności dziecka, czyli zwinności, równowagi, szybkości i siły oraz monitoring korekcji wad postawyZajęcia z gimnastyki prowadzone są w formie kreatywnych zabaw ruchowych, ćwiczeń z wykorzystaniem przyborów i urządzeń sportowych  (worki gimnastyczne, szarfy, obręcze). Podczas zajęć dzieci podnoszą ogólną sprawność fizyczną, rozwijają koordynację ruchową i usprawniają motorykę.

  Zajęcia bezpłatne prowadzone raz w tygodniu we wszystkich grupach wiekowych.

 • zajęcia rytmiczno-umuzykalniające

  kwiat2

   Zajęcia rytmiczne w szczególny sposób wpływają na rozwój osobowości Dziecka. Przede wszystkim na rozwój intelektualny, emocjonalny i psychofizyczny. Zajęcia rytmiczne polegają na uwrażliwianiu Dziecka na zmiany tempa ("szybko-wolno" zarówno podczas śpiewu, gry na instrumencie, jaki i podczas zabaw ruchowych). Dzieci uczą się odróżniać dźwięki wysokie od niskich, głos męski od żeńskiego. Poznają dynamikę dźwięku (cicho-głośno), próbują rozpoznawać głosy z otoczenia i brzmienie instrumentów. Naśladują ruchem linię melodyczną utworu. Powtarzają rytm klaszcząc, tupiąc czy maszerując.

   

   Zajęcia bezpłatne prowadzone raz w tygodniu we wszystkich grupach wiekowych

 • zajęcia plastyczne

  kwiat3Zajęcia mają na ceu uwrażliwić dzieci na piękno otaczającego świata, kreować postawy artystyczne i rozwijać zdolności manualne. Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dzieci, bo to dzięki niej poznają one swoje emocje i rozwijają wyobraźnię. Dobór tematów jest zawsze opracowant tak, aby poszerzał wiedzę oraz pobudzał ciekawość świata i umożliwiał odkrywanie swoich talentów. Nasi artyści stworzą wspaniałe dzieła dztuki, prezenty dla najbliższych, ozdoby i zabawki. Zajęcia mają na celu przybliżenie podstawowych pojęć świata sztuk pięknych oraz możliwości jakie daje sztuka.

  Zajęcia bezpłatne realizowane raz w tygodniu w najstarszej grupie wiekowej


 • zajęcia taneczne

  kwiat10Taniec nowoczesny to najpopularniejszy obecnie styl taneczny królujący na scenach koncertów rozrywkowych i chętnie wykorzystywany w teledyskach gwiazd muzyki współczesnej. Co ważniejsze ma niemałe znaczenie w rozwoju małego człowieka. Wpływa korzystnie na jego pamięć, przede wszystkim ruchową, kształtowaną przez powtarzanie sekwencji kroków oraz figur tanecznych, dostarczając przy tym doznań estetycznych. Zajęcia te dają możliwość rozwoju osobowości wyzwalając  w dziecku pozytywne emocje, rozwijają wyobraźnię  oraz wpływają na sprawność ruchowej dziecka,  poprawiając i podtrzymując prawidłową postawę ciała  i podnosząc świadomość jego schematu. Każdy trening rozpoczyna się od rozgrzewki oraz zabaw tanecznych pomagających kształtować poczucie rytmu. Chcemy aby dzieci spróbowały różnych technik tanecznych, dlatego też pomiędzy ćwiczeniami ruchowymi i zabawami nauczymy się prostych kroków hip- hopu, disco, tańca klasycznego, baletu, samby, walca, rock&rolla. Taniec to bezustanna zabawa, która rozwija i jednocześnie relaksuje.

   

  Zajęcia bezpłatne organizowane raz w tygodniu w dwóch najstarszych grupach wiekowych.

 • zajęcia regionalne

  kwiat6Poznanie kultury naszego regionu  powinno rozpocząć się już w przedszkolu, kiedy dziecko jest otwarte na nowe doświadczenia a co najważniejsze rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości i przynależności do konkretnego miejsca.

  Związek z własnym regionem jest sprawą bardzo istotną dla ukształtowania w dziecku poczucia własnej tożsamości. Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość. Uświadomienie dziecku, że jego naturalne środowisko: rodzina, społeczność lokalna, ojczyzna są wielką wartością daje poczucie bezpieczeństwa i naturalnej przynależności, które nie jest możliwe bez identyfikacji z najbliższym środowiskiem.

  Dziecko stopniowo poznając obyczaje i tradycje; poczynając od własnej rodziny, poprzez region, aż do początków usystematyzowanej wiedzy historycznej o Polsce rozwija swoją tożsamość lokalną i narodową.

   

  Zajęcia bezpłatne  realizowane raz w tygodniu w najstarszej grupie wiekowej.

 • religia

  kwiat12Program nauczania religii w przedszkolu ukazuje dziecku otaczający świat i pozwala otworzyć się na Boga i Jego miłość. Celem katechezy przedszkolnej jest wprowadzenie dziecka w życie religijne, wprowadzenie w poznanie wiary, modlitwy i liturgii. Nauka religii ma również służyć wspomaganiu rozwoju moralnego dziecka i kształtowaniu jego życia we wspólnotach społecznych, np. w rodzinie czy grupie przedszkolnej. Poprzez zabawę dzieci poznają prawdy religijne, rok liturgiczny i związane z nimi uroczystości i święta.

   

  Zajęcia bezpłatne organizowane w najstarszej grupie wiekowej na życzenie rodziców.

 • zajęcia logopedyczne

  kwiat15Rozwój mowy jest jedną z ważniejszych i za razem trudniejszych umiejętności, jaką musi zdobyć dziecko, by prawidłowo funkcjonowało w społeczeństwie. Nauka ta trwa przez wiele lat, a jej rozwój uwarunkowany jest od indywidualnych możliwości młodego człowieka. Oczekuje się, by dziecko, które rozpoczyna naukę w klasie pierwszej, powinno poprawnie wymawiać wszystkie głoski, posiadać bogaty słownik bierny i czynny oraz poprawnie budować zdania. Poprawna wymowa ma duże znaczenie dla powodzenia  w nauce czytania i pisania, dlatego też ważna jest wczesna interwencja logopedyczna. 

  Zapobieganie powstawaniu zaburzeń mowy dziecka oraz właściwe stymulowanie jego rozwoju jest najważniejszym celem zajęć logopedycznych, stąd też w czasie ich trwania, stosuje się różnorodne ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne: język, wargi, policzki, żuchwę, podniebienie miękkie i twarde, funkcje prawidłowego połykania, ćwiczenia oddechowe i fonacyjne na samogłoskach oraz rozwijane są funkcje słuchowe, stymulacja rozwoju mowy biernej i czynnej dziecka, a także ćwiczenia właściwe z zakresu korekcji wad wymowy.

  Równoległe, propagowane przez terapeutę i nauczycieli, oddziaływanie: rodzic – nauczyciel – dziecko, jest bardzo korzystne,
  z pozytywnym wydźwiękiem w postępach małych pacjentów.

  Zajęcia bezpłatne organizowane raz w tygodniu we wszystkich grupach wiekowych oraz indywidualna opieka logopedyczna dla dzieci z wadami wymowy.

   

 • zajęcia teatralne

  kwiat5Zabawa w teatr jest jednym ze sposobów nauczania i wychowywania dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, oderwania od rzeczywistości. Rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi. Dzięki kontaktom ze sztuką dziecko rozwija myślenie, inteligencję, wyobraźnię, poznaje skutki zachowań bohaterów, wnika w ich przeżycia. Dziecko styka się z normami społecznymi, wartościami, bohaterami pozytywnymi i negatywnymi. Wczesne kontakty ze sztuką zachęcają do własnej twórczości. Małe dziecko śpiewa, tańczy, gra, ponieważ ma taką potrzebę. Zabawa w teatr jest czymś bardzo naturalnym, zapewnia dziecku prawidłowy rozwój. Zabawa 
  w role służy zaspakajaniu wewnętrznej potrzeby przyjmowania przez dziecko roli dorosłego. 
  Są one wstępem do działalności teatralnej, w której różne rodzaje ekspresji znajdują

  swój najpełniejszy wyraz. W teatralnych doświadczeniach kształtują się u dziecka specyficzne głębokie przeżycia artystyczne.

  Zajęcia bezpłatne  realizowane raz w tygodniu w najstarszej grupie wiekowej.

 • zajęcia kulinarne

  kwiat7Zajęci kulinarne to czas na brudzenie rączek, wąchanie przypraw, testowanie nowych smaków oraz opowiadanie o jedzeniu. Dzieciom bardzo smakuje to, co same sobie przygotują. To, że mogąpomieszać, ugotować, posmarować kanapkę masłem czy pokroić samodzielnie jabłko napawa je dumą i uczy samodzielności. Dodatkowo wykrywanie, wygniatanie  czy wałkowanie ciasta korzystnie wpływa na rozwój fizyczny i pozwala na spożytkowanie nadmiarów energii. Gotowanie to też wspaniała lekcja higieny i nauka dbania o własne bezpieczeństwo. Zajęcia kończą się na jedzeniu wspólnie przygotowanych potraw i smakołyków.

   

  Zajęcia organizowane raz w miesiącu we wszystkich grupach wiekowych.

 • zajęcia na basenie

  kwiat6Basen, to sposób na zahartowanie kilkulatka, na poprawę jego koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz wzmocnienie układu mięśniowego. Zajęcia zawsze odbywają się pod kierunkiem instruktorów, którzy jednocześnie dbają o bezpieczeństwo, uczą zasad, pomagają i zachęcają. Przedszkolaki uczą się wykonywania podstawowych czynności w wodzie: zanurzania głowy, otwierania oczu pod wodą, oddychania w wodzie, leżenia i poślizgów na piersiach i grzbiecie.

  Zajęcia dla chętnych dzieci, organizowane w przypadku zebrania się grupy co najmniej 10 osób.

 • zajęcia dla dzieci i rodziców „Mamo tato pobawmy się razem”

  kwiat11W dzisiejszym zabieganym świecie rodzice niewiele czasu spędzają ze swoimi dziećmi. Zajęcia „Mamo, Tato pobawmy się razem” to cykl spotkań, co najmniej raz w miesiącu, na których rodzice w aktywny i miły sposób mogą spędzić czas ze swoimi pociechami.

  Celem zajęć jest współpraca, wspólna zabawa i budowanie więzi między dzieckiem a rodzicem. Zadania będą na równi angażować małych twórców jak i dorosłych na miarę ich możliwości. Regularne spotkania z rodzicami pozwolą przybliżyć rodzicom prace przedszkola.

   

  Zajęcia organizowane raz na kwartał we wszystkich grupach wiekowych

 • Fiku Miku dookoła Świata

  kwiat18Rozszerzając pracę przedszkola do 6 dni w tygodniu, w soboty w ramach zajęć organizowane będą warsztaty pt.„Fiku Miku dookoła świata”.

  Cykl warsztatów projektowany jest indywidualnie do danego roku szkolnego. Do każdego miesiąca przypisany jest inny zakątek świata, który w poszczególne soboty zostaje poznany przez dzieci podczas zajęć tematycznych:

  • Bajki i Zabawy

  Zajęcia te zajęcia, pozwalają zapoznać się dzieciom z historiami i opowiadaniami charakterystycznymi dla danego rejonu (wspólne słuchanie bajek; oglądanie ilustracji, tworzenie krótkich inscenizacji) oraz poznanie zabaw w które bawią się najchętniej rówieśnicy z innych zakątków świata. Cudowna podróż poprzez wybrane kraje świata z bohaterami najsłynniejszych animacji. Zapoznanie dzieci z historią filmu animowanego.

  • konstrukcje i eksperymenty świata

  Celem tych zajęć jest zapoznanie dzieci z najsłynniejszymi budowlami wybranego kraju oraz cechami charakterystycznymi dla krajobrazu omawianego obszaru. Przyszli konstruktorzy będą mogli budować fantazyjne konstrukcje z kartonów, słomek, rurek i innych niebanalnych materiałów, natomiast mali naukowcy eksperymentować i wykonywać doświadczenia fizyczne jaki chemiczne.

  • Smaki Świata

  Zajęcia kulinarne umożliwią poznawanie smaków z danego rejonu. Podczas zajęć mali kucharze przygotują proste dania oraz będą mieli okazję zapoznać się z zasadami savoir vivr,

  • Sztuka Świata

  Zajęcia, które spodobają się małym artystom. Warsztaty plastyczno – teatralno - muzyczne podczas, których dzieci zapoznane zostaną z wybranymi technikami plastycznymi, teatralnymi i zabawami dramowymi, oraz instrumentami muzycznymi. Będą realizowały zabawy muzyczne, zabawy śpiewane, nauczą się wybranych tańców charakterystycznych dla danego kraju.

  • Sporty Świata

  Dla lubiących ruch i aktywność przygotowaliśmy zajęcia sporty świata. Aktywne zabawy sportowe nawiązujące do wiodących w danym kraju dyscyplin.

 • Zajęcia z Tablicą Interaktywną

  kwiat13Tablica interaktywna to bezprzewodowe wielofunkcyjne urządzenie multimedialne, wykorzystywane w przedszkolu do wzbogacania przygotowywanych przez nauczycieli zajęć, gier, zabaw, a także uroczystości, by były bardziej atrakcyjne dla przedszkolaków. Działa ona jak ogromny ekran dotykowy umożliwiający wyświetlanie całej zawartości komputera. Dzięki interakcji z dzieckiem stanowi źródło doskonałej zabawy.  Za pomocą specjalnych pisaków i wskaźnika przedszkolaki  mogą pisać, zaznaczać, rysować. Wpływa to pozytywnie  na rozwój ich zmysłów, pobudza kreatywność, rozbudza świadomość. W naszym przedszkolu wykorzystujemy nowości technologiczne, stale starając się podnosić i wzbogacać poziom prowadzonych zajęć. Mając na uwadze dobro naszych dzieci nieustannie poszukujemy idealnych rozwiązań, które wspomogą nasze działania w realizowaniu powierzonej misji.

Aktualności:

Nasze plusy:

otwarte

od 6:00 - 17:30!

 

50% zniżki dla kolejnego dziecka

(także jeśli młodsze uczęszcza do żłobka)

 

 

 

Sekretariat czynny pn-czw: 7:00 - 15:00
Sekretariat w budynku przedszkola

 

tel.: 726 900 700