W trosce o Twoją wygodę używamy cookies. Dlaczego cookies są dobre?

Jak dbamy i rozwijamy Twoje dziecko?

Dobro dziecka stanowi nadrzędny cel w funkcjonowaniu przedszkola.

Celem Fiku Miku jest stworzenie dzieciom miejsca, które zapewni możliwość nauki poprzez zabawę w warunkach bezpiecznych, przyjaznych, w atmosferze zaufania, uwzględniając ich możliwości i potrzeby rozwojowe.

 Główne założenia:ptak

 kwiatNajlepsza opieka i wspaniała zabawa

Posiadamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną, która zapewni Twojemu dziecku troskliwą opiekę. Nasi nauczyciele to najlepsi profesjonaliści, którzy dbają o indywidualny rozwój każdego wychowanków.

kwiat3Czas spędzony w Fiku Miku to nie tylko zdobywanie wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim doskonała zabawa.

Wychodzimy z założenia, że dziecko najlepiej uczy się poprzez zabawę, dlatego praktycznie wszystkie metody nauczania opierają się  na zabawach, odpowiednio dostosowanych do wieku i możliwości Twojego dziecka.

kwiat9Efektywne metody nauczania:

W codziennych zajęciach stosujemy innowacyjne metody nauczania, które wspierają zrównoważony rozwój dzieci. Pozwalają one zwiększyć efektywność nauki oraz sprawią, ze zajęcia będą dużo atrakcyjniejsze dla dzieci.

Metody stosowane przez naszych wychowawców to m.in. Carla Orffa, ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne oraz „Dziecięcej matematyki” Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

kwiat14Codzienny angielski:

W nauce języka angielskiego stawiamy na systematyczność i naturalne jego przyswajanie, dlatego też zabawy z językiem angielskim są w Fiku Miku codziennością we wszystkich grupach wiekowych. Dzięki stałemu kontaktowi z językiem obcym, Twoje dziecko w sposób naturalny przyswoi mnóstwo nowych słówek, piosenek i zabaw.

  •  kwiat2Innowacyjne technologie:

Tablica interaktywna współpracuje z komputerem i projektorem multimedialnym. Działa jak duży ekran dotykowy. Może być obsługiwany za pomocą wskaźnika lub specjalnego pisaka. Umożliwia wyświetlanie dowolnej zawartości komputera. Jednak najważniejszą jej cechą jest pełna interakcja z dzieckiem. Na każdym wyświetlonym na tablicy obrazie dziecko może pisać, notować, zaznaczać, podkreślać. Tablicę można wykorzystać do nauki poprzez dotyk i zabawę. 

Ale spokojnie, też nie jesteśmy zwolennikami przesadnego oglądania bajek i grania w gry komputerowe. Nowoczesne technologie w Fiku Miku wprowadzone są z umiarem i służą głównie urozmaiceniu codziennego programu edukacyjnego.

kwiat7Zdrowa Kuchnia

Pamiętamy, że oprócz rozwoju intelektualnego równie ważny jest zdrowy tryb życia. W Fiku Miku prowadzimy własną, zdrową kuchnię. Twoje dziecko otrzyma codziennie posiłki, które tworzyć będą zbilansowaną, pełnowartościową dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb Twojej pociechy.

Nasze dania powstają ze świeżych i zróżnicowanych produktów, są bogate w warzywa i owoce.

motyl4

 Oprócz realizacji podsawy programowej w przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe, które rozpisanę są poniżej. ( Klikając na nazwę zajęć, możesz przeczytać o nich więcej).

 

Aktualności:

Nasze plusy:

otwarte

od 6:00 - 17:30!

 

50% zniżki dla kolejnego dziecka

(także jeśli młodsze uczęszcza do żłobka)

 

 

 

Sekretariat czynny pn-czw: 7:00 - 15:00
Sekretariat w budynku przedszkola

 

tel.: 726 900 700